Bileme taşları

Hassas son işlem konusunda güçlü

ATLANTIC, son işlem ve giydirme işlemleri için sadece mükemmel yüzeyler ve/veya geliştirilmiş boyut ve geometrik mükemmelliğe sahip hatasız olarak oluşturulmuş yüzey yapıları oluşturmakla kalmayan, aynı zamanda yüksek materyal söküm hızlarını da garanti eden bileme ve hassas son işlem taşları sunabilir.

Bileme
İş parçaları sık sık ön işleme çalışmalarının bir sonucu olarak, sadece bileme ile önlenebilen geometrik yanlışlıklar sergiler. Bu işlem ile iş parçası ve bileme taşı arasında sürekli temas sağlanarak düz olmayan bölümler (çıkıntılar ve çukurlar) giderilir. Yuvarlaklık hataları iş parçasının büyük bir alanı ile temas eden bileme taşı tarafından düzeltilir. Bilenen yüzeyler daha yüksek bir taşıma alanına sahip olurlar ve son derece dirençlidirler.

Bileme taşlarının tanıtımı

ATLANTIC ürünleri alfabetik-sayısal bir kod ile tanımlanır. Test işlemlerinin tamamlayıcı bir kombinasyonu ile teknik özelliklere uyum sağlanır. Bu verilerin belgelenmesi ATLANTIC ürünlerinin takip edilebilmesini ve yeni üretilebilmesini sağlar. Taşlama malzemesi olarak hemen hemen sadece sentetik olarak üretilmiş sert kristal malzemeler kullanılır. En yaygın olarak kullanılan taşlama malzemeleri korindon (alüminyum oksit) ve silikon karbürdür.Bileme taşları - olası profiller ile ilgili bilgi

İşlevsel çeşitlilik: ATLANTIC tarafından üretilen yaygın bileme taşı profilleri PDF dosyasında (açmak için PDF'ye tıklayın, 1,8 MB) bulunabilir.

         

ATLANTIC GmbH
Gartenstr. 7 - 17
53229 Bonn
Germany

Tel.: +49 (0) 228 408-0
Fax: +49 (0) 228 408-290
E-Mail: infoqRWhaiQeqBuxY5qXhWmwnatlantic-bonnde