Merkezsiz geçişli taşlama / merkezsiz taşlama

Merkezsiz geçişli taşlama / merkezsiz taşlama

Merkezsiz geçişli taşlama / merkezsiz taşlama

Merkezsiz taşlama, çok kısa işlem süreleri (iş parçası için) nedeniyle son derece yüksek verimlilik ve ekonomik kazanç seviyelerini garantileyen büyük silindirik bileşenlere özgü bir silindirik dış taşlama işlemidir. İş parçası merkezden bir kılavuz ile desteklenir ve uzunlamasına geçiş hareketi, taşlama taşının karşısında bulunan bir kontrol taşı ile meydana gelir.

Yukarıda anlatılan avantajlarının yanı sıra bu taşlama işleminin özel karakteristik özellikleri taşlama taşının kalitesine bağlı olarak çok kısıtlı toleransların ve yüksek kaliteli bir yüzey kaplamasının elde edilebilmesini sağlar.

Makinenin basit bir biçimde yüklenmesi ve boşaltılması (iş parçası ile), bu işlemin bir üretim hattına kolaylıkla dahil edilebileceğini göstermektedir. Yani iş parçası sınırlı bir alanda ve sadece tek bir geçişte eksiksiz bir biçimde işlenebilir..

Merkezsiz uygulamaların karmaşık yapısı nedeniyle taşlama ve kontrol taşının kalitesine yönelik yapılacak seçimi standartlaştırmak son derece zordur. Bu nedenle çok geniş kapsamlı seçenekler bulunmaktadır. Söz konusu işe uygun taşlama taşlarının geliştirilmesi malzeme ve malzeme sertliği, taşlama toleransı, üretim hızı, iş parçası boyutları ve yüzey kaplaması gibi çeşitli kriterlere bağlıdır.

ATLANTIC GmbH
Gartenstr. 7 - 17
53229 Bonn
Germany

Tel.: +49 (0) 228 408-0
Fax: +49 (0) 228 408-290
E-Mail: infoqRWhaiQeqBuxY5qXhWmwnatlantic-bonnde