Müşterilerimiz için maksimum verimlilik ve kalite

Müşterilerimiz için maksimum verimlilik ve kalite

Atlantic 1920 yılında kuruldu ve şu anda dünyanın lider bağlı taşlama malzemeleri üreticilerinden biridir. Aralıksız devam eden ürün geliştirme çalışmaları sayesinde firmamız taşlama, son işlem ve bileme uygulamalarına yönelik yenilikçi çözümler sunabilmektedir. Bu sayede müşterilerin mevcut üretim koşullarına özel olarak uyum sağlayabilen 40.000 ürünü aşkın geniş kapsamlı bir yelpaze sunulabilmektedir.

Amaç, maksimum verimlilik ve kalite sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktır. Atlantic GmbH, düz bir hiyerarşik yapıya sahip bağımsız bir firma olarak mevcut piyasa durumuna göre verimli ve hızlı bir biçimde geliştirmeler ve yatırımlar yapabilmekte ve kurumsal kararlar verebilmektedir. Endüstrileşmiş tüm ülkelerde satış ofisleri ve temsilcilikler bulunmaktadır; bu birimler kendi bölgelerindeki müşterilere taşlama çözümleri alanında destek olmak ve tavsiyeler vermek için firma ile düzenli olarak bağlantı kurmaktadır.

Yüksek performanslı taşlama malzemeleri için sentetik olarak üretilmiş elektro alüminyum oksit, sinterlenmiş alüminyum oksit, silikon karbür, kübik bor nitrürü ve camsı bağ veya reçine bağı içinde elmas kullanılmıştır. Nihai ürünler içinde çapları 2 ile 1100 mm arasında değişen taşlama taşları, taşlama segmentleri, uzun darbeli bileme taşları, hassas son işlem taşları ve bileme kupaları yer almaktadır.

Atlantic, küçük taneli taşlama malzemelerinin karmaşık üretim yöntemleri konusunda çok erken bir dönemde uzmanlaşmıştır ve bu malzemeleri endüstriyel seviyede üreten ilk firma olmuştur. Pürüzsüz yüzeyli kaplamaların ve kısıtlı boyutsal toleransların artan öneminin erken farkına varan Atlantic, makine ile hassas işleme sektöründe güçlü bir varlık kazanmıştır.

Otomotiv, makaralı rulman ve çelik endüstrilerindeki müşterilerimiz kendi faaliyet alanlarında gün geçtikçe artan zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Yeniliklerin hızı arttıkça hızlı bir biçimde tepki verme ve uyum sağlama becerisi rekabetin dışında kalmamak için önemli bir unsur olmuştur.

ATLANTIC GmbH
Gartenstr. 7 - 17
53229 Bonn
Germany

Tel.: +49 (0) 228 408-0
Fax: +49 (0) 228 408-290
E-Mail: infoqRWhaiQeqBuxY5qXhWmwnatlantic-bonnde