Sıcak hadde makineleri

Dayanıklılık en önemli unsurdur


Günümüzde sıcak hadde makinelerinde genellikle iki tür hadde kullanılmaktadır. Biri, içinde yuvarlanan ürünün geri ve ileri geçirildiği bir hadde kasalı hadde makinesidir ve diğeri de, içinde yuvarlanan ürünün tek geçişte kaba boyuttan kaplamalı boyuta düşürüldüğü birden çok çerçeveli hadde makinesidir.

Yuvarlanan ürünün ısısından dolayı merdaneler sıcak hadde makinesi içinde yüksek basınca maruz kalırlar. Bir üretim hattındaki merdanelerin çok fazla aşınmasını önlemek için aşınmaya dayanıklı malzemeler kullanılmıştır. Ancak bu malzemeleri işlemek genellikle zordur. Taşlama çalışması ve sıcak hadde makinesi içindeki destek merdaneleri için en hayati kriterler şunlardır:

• Yüksek kıymık sökme hızları
• Kısa taşlama süreleri
• Yüksek G katsayıları


ATLANTIC tarafından üretilen taşlama taşları burada kendini göstermektedir: İşlenmesi zor olan merdaneler bile ATLANTIC taşlama taşları ile işlevsel olarak şekillendirilebilir. Yuvarlanan malzemeye uyarlanan formüllerin ve yüksek performanslı taşlama malzemesi tanelerinin kullanımı ile müşteri ihtiyaçları karşılanmaktadır. Taşlama taşları, maruz kaldıkları ağır yüklere rağmen, uzun bir kullanım ömrüne sahiptirler ve uzun vadede hedeflenen amaca hizmet ederler.
Sıcak hadde sektöründeki müşterilerin avantajları:

• Tekrar merdane taşlama için özel olarak üretilmiş reçineli bağlar
 • Taşlama taşları sayesinde son derece uzun alet ömrü
• Yüksek materyal söküm hızı (her bir zaman birimi için) ve kısa taşlama süreleri
• Tüm merdane türleri ve malzemeleri için geniş kapsamlı çözümler

ATLANTIC GmbH
Gartenstr. 7 - 17
53229 Bonn
Germany

Tel.: +49 (0) 228 408-0
Fax: +49 (0) 228 408-290
E-Mail: infoqRWhaiQeqBuxY5qXhWmwnatlantic-bonnde