AR-GE

ATLANTIC - sürekli hareket halinde

Geliştirme departmanımız tarafından gerçekleştirilen çalışmalar çok çeşitlidir.

Firmamız, piyasaya çoğu zaman patent ve test parçaları uygulamaları ile sunulan yenilikçi taşlama konseptleri geliştirmek için taşlama, bileme ve hassas son işlem müşterileri ve üreticileri ile birlikte çalışır.


Yüksek performanslı taşlama aletleri üretmek amacıyla özel bağ sistemleri ve teknolojileri geliştirmek için ham madde tedarikçileri ile olan yakın ilişkilerimizden faydalanıyoruz.

Büyük üniversiteler ile birlikte yürütülen taşlama teknolojisi alanına yönelik çift yönlü araştırma projeleri, bizi mevcut gelişmişlik düzeyinin daima bir adım ilerisinde tutuyor. TU Braunschweig'deki IMF (www.iwf.ing.tu-bs.de) ile taşlama malzemeleri geliştirme alanında yeni keşifler yapmak veya Magdeburg Üniversitesinde (www.hs-magdeburg.de, www.fumofin.net) son işlemlere yönelik yeni yaklaşımlar geliştirmek, ATLANTIC GmbH'nin taşlama, bileme ve son işlem aletleri alanındaki uzmanlığı, firmayı her zaman için imrenilen bir iş ortağı yapmaktadır.

Schleiftechnik e.V. araştırma topluluğuna (www.fgs-bonn.de) aktif katılımımız sayesinde Aachen'deki Teknik Üniversite (www.wzl.rwth-aachen.de), TU Berlin'deki IWF (www.iwf.tu-berlin.de) ve Furtwangen Üniversitesi (www.ksf.hs-furtwangen.de) ile olan yakın ilişkilerimizi koruyoruz.

Araştırma yapılacak alanları belirlerken çevresel farkındalığımız ve mevcut kaynakları daha verimli bir biçimde değerlendirme arzusu bizim açımızdan önemli bir rol oynuyor. Taşlama taşlarının içinde bulunan ve teknolojik olarak istenmeyen ve çevreye zarar verebilecek elementlerin ve maddelerin giderilmesine yönelik müşterilerden gelen ve emisyonların ve maddelerin içindeki konsantrasyonların azaltılmasını öngören talepleri bir öneri olarak görüyor ve değerlendiriyoruz.

Çevresel araştırma projelerini gerçekleştirirken VDS Çevresel Çalışma Grubu ve Seramik Teknolojileri ve Sistemleri Enstitüsünden (www.ikts.fraunhofer.de) büyük destek alıyoruz.

Sürdürülebilirlik ve enerji tasarrufu sözcükleri firmamızda artık kullanılmamaktadır. Bu kavramlar, ATLANTIC GmbH'deki üretim işlemlerinin teknolojik olarak yenilenmesi çalışmalarının içine işlemiş durumdadır.

ATLANTIC GmbH
Gartenstr. 7 - 17
53229 Bonn
Germany

Tel.: +49 (0) 228 408-0
Fax: +49 (0) 228 408-290
E-Mail: infoqRWhaiQeqBuxY5qXhWmwnatlantic-bonnde